תפריט

24 השעות של לה מאן – מבזק בראנצ': 5 מכוניות פרשו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מעט לאחר השעה 0900, שעון צרפת, נרשמו חמש פרישות על לוח התוצאות של מירוץ 24 השעות המפרך של לה מאן, ואחת נוספת תופיע עליו בקרוב.

(ויש גם עדכון בסוף)

 

 

חלק מן המכוניות פרשו בגלל תקלות טכניות, וחלק – כמו מכונית מספר 10 של קבוצת דראגונספיד, מקטגוריית LMP2,  בגלל תאונות ו"ספינים" שנגרמו ככל הנראה גם בגלל העייפות הנצברת אצל הנהגים. פרישתה הסופית של קבוצה זאת הוכרזה בטוויטר על-ידי אנשיה הרבה לפני שהופיעה על לוח התוצאות.

בינתיים, בחוליית החוד עקף הצוות הבכיר של טויוטה, במכונית מספר 8, את מכונית מספר 7 שלהם, והחל לפתוח פער משמעותי, אשר הסתכם – סביב השעה 10:00 שעון ישראל – בכ-39 שניות.

בשלב זה נוהגים סבסטיאן באומי במכונית מספר 8 ומייק קונווי במכונית מספר 7, ושתי המכוניות השלימו כבר כמעט 300 הקפות, שהן 10 יותר מאשר הצמד שאחריהן – שתי המכוניות של קבוצת ריבליון.

כל שאר המכוניות של קטגוריית LMP1 הבכירה נראות רע מאד: כולן עדיין בתנועה אבל הן מדורגות בתחתית הטבלה, הרחק מתחת לרוב המכוניות שבקטגוריות ה"נחותות" מהן ובהפרש של יותר מ-50 הקפות מן המובילות.

 

עדכון: 11:10

פול די רסטה, במכונית הליג'יה מספר 22 של יוניטד אוטוספורט התרסק ב'סיבוב פורשה'. הנזק כנראה רציני והמכונית תפרוש, מכונית הבטיחות יצאה להרגיע את האקשן, אבל הנהג נחלץ ללא כל פגע.

הסדר בהובלה נשמר, כשמכונית מספר 8 של טויוטה, נהוגה כרגע בידי פרננדו אלונסו, הגדילה את הפער לפני טויוטה מספר 7, והוא עומד כעת על כדקה וחצי ויותר מחצי הקפה. מכונית הבטיחות האטה משמעותית את הקצב על המסלול, והוא עומד על כשש דקות להקפה, עד שהדברים ישובו למסלולם.

באופן רשמי פרשו בינתיים רק חמש מכוניות, מה שאומר שיחד עם התאונה של פול די רסטה יש שש פרישות וצריך כנראה להוסיף גם את התאונה המוקדמת יותר, של דרגונספיד, על אף שהמכונית עדיין מוגדרת כ"שוכנת פיטס".

 

העדכון הקודם: לה מאן מבזק בוקר: כולם על הגלגלים. בינתיים