חדשות רכב ותחבורה

צפו: מסתבר שגם כלבים יכולים לנהוג

הכלב רוסקו מוכיח שמעבר להפגנת נאמנות מופלגת, חברו הטוב ביותר של האדם מסוגל גם לבצע משימות אנושיות

אנשים רבים טוענים שכלבים הם חברים הרבה יותר טובים ונאמנים מאשר בני אדם, אבל למרות שלא מעט גם משוכנעים שהכלב שלהם אינטליגנטי כמעט כמו בן אנוש, מרבית האנשים לא באמת חושבים שכלבים מסוגלים לבצע פעולות כמו רכיבה על אופנוע או נהיגה במכונית.

עם זאת, מסתבר שיש מי שסבורים שגם את המטלה הזו חברם הטוב על ארבע מסוגל לעשות בלי בעיה כמו למשל בעליו של הכלב רוסקו, גולדן מעורב עם פודל, מלנקסטר שבקנדה.
בסרטון המצורף ניתן לראות שהכלב המחונן מתיישב בצורה זקופה על מושב הטרקטורון של בעליו, תופס פיקוד על הכידון ומתחיל להתקדם בלי פחד.

רוסקו, שגם מפגין שליטה מרשימה בהפניית הכידון, הוא כנראה חולה רכב מלידה וכמו כל פריק מוטורי מסרב לרדת מההגה גם כשבעליו מפציר בו לעשות זאת.
אגב, זו אינה הפעם הראשונה בה נתקלנו בכלבים שמסוגלים לתפעל כלי רכב. לפני מספר שנים עמותה מניו זילנד המצילה כלבים מוזנחים הכשירה בתוך 8 שבועות צמד כלבים שניצל מחיי רחוב קשים לנהוג במכונית אמיתית מסביב למסלול מרוצים סגור.

חשוב להדגיש כי מטרת העמותה לא הייתה ללמד את הכלבים לצאת לטיול בעיר בעצמם, אלא להפגין את היכולות המדהימות שיש לכל כלב נטוש שאף אחד לא רוצה בו.

סובארו: מבחני ריסוק לנוסעים פרוותיים על ארבע

ROS2