נבחרת
הכותבים
בקרוב: אינטליגנציה מלאכותית ברכבי יונדאי

בקרוב: אינטליגנציה מלאכותית ברכבי יונדאי

הענקית מקוריאה תציג בתערוכת CES בתחילת ינואר עוזרת וירטואלית אישית שתעזור לנהגים לבצע מטלות שונות בזמן נהיגה. החל מ-2019 ברכבים בייצור סדרתי


בקרוב תוכלו לדבר עם היונדאי שלכם ולבקש ממנה לבצע עבורכם מטלות שונות. יצרנית הרכב מקוריאה צפויה לחשוף בתערוכת CES בלאס וגאס בראשית ינואר עוזרת וירטואלית אישית, בדומה ל- Alexa של אמזון, Siri של אפל ו- Google Assistant של גוגל, וזו ככל הנראה תגיע לרכבים בייצור סדרתי כבר בשנת 2019.

העוזרת הוירטואלית תגיב לפקודת ההשכמה "היי יונדאי" ותאפשר למשתמשים להיעזר בה לביצוע שיחות טלפון, שליחת הודעות טקסט, בדיקת מזג האוויר, חיפוש באינטרנט וגם הפעלה של חלק ממערכות הרכב כמו החלונות החשמליים, חלון הגג, מערכת בקרת האקלים ועוד.

ביונדאי מדווחים כי העוזרת הוירטואלית תוכל גם לחזות את הצרכים של הנהג – לתזכר אותו על פגישות קרובות, להציע לו מתי עליו לצאת לדרך ובאיזה נתיבי נסיעה כדאי לו לנסוע על פי מצב התנועה.

העוזרת האישית של יונדאי תוכל לפעול בצורה מסונכרנת עם מערכות נוספות כמו למשל מערכת "בית חכם" וניתן יהיה בזמן נסיעה ברכב לבקש מהמערכת שתפעיל את המזגן בסלון או תדליק את הדוד.

עוד ב-TheCar:
טאטא מפתחת מערכת נהיגה אוטונומית שתתמודד עם הכאוס בהודו
יונדאי ישראל מציגה: מערכות בטיחות מקוריות בכל דגם חדש
הונדה תפתח מכונית עם רגשות

כמו כן, למערכת תהיה יכולת לזהות מספר פקודות במשפט אחד כמו למשל "תגידי לי מה יהיה מזג האוויר מחר ותפתחי את חלון הגג".
במהלך 2018 גרסה ראשונה של המערכת תשולב במספר קטן של רכבים שיעלו על הכביש. הבכורה צפויה להיות בדור הבא של רכב תא הדלק של יונדאי שיושק בדרום קוריאה ומשנת 2019 יונדאי מתכננת לשלב את המערכת בדגמים נוספים שייוצרו בהיקפים גדולים יותר. בשלב זה לפחות העוזרת הוירטואלית החרוצה מבינה ומדברת אנגלית בלבד.

 


תגובות

נעם וינד

נכתב על-ידי נעם וינד

התאהב במכוניות כנער ובעקבות תשוקתו זו נקשר בעולם העיתונות לכל חייו. בגיל העשרה עבד במגזינים "אוטו" ו"טורבו", בצבא שירת בעיתון "במחנה" ומשם המשיך לשנים רבות בעיתונות הארצית, בעיקר ב"מעריב".
ב-2008 חזר לאהבה הישנה והתמקד בכתיבה מוטורית במגזינים "אוטו" ו"הגה". ערך את אתר האינטרנט "מוטוקאר" והקים וערך את ערוץ הרכב באתר "mako".
חובב מושבע של רכבי הנעה אחורית ודריפטים ומקבל צביטה בלב מרכבי אספנות.